Знижки до 20%! Купити

Mini Cart

Нитки Madeira Rayon Classic

Якщо ви займаєтеся машинною вишивкою, важливо використовувати у своїй роботі якісні матеріали. Нитки Rayon поєднують в собі гарний зовнішній вигляд, багатство кольорової палітри (356 тонів) і високу якість. М’яка, але міцна віскоза надає вишивці неповторний шовковистий відлив. Нитки Madeira Rayon Classic ідеально підходять для машинної вишивки дизайнів будь якої щільності як на найтоншому шовку, так і на джинсовій тканині або шкірі. Крім стандартної кольорової палітри, Madeira розробила кілька нових типів колірних поєднань ниток Rayon: попурі, мультиколір, омбре і меланж. Ваша вишивка може виглядати ще ефектніше. Кольорова палітра ниток Madeira Rayon Classic дозволяє здійснювати сміливі експерименти.

Історики пишуть, що «льон», одомашнений ще в Шумері, Персії та Стародавньому Єгипті, був одним з найдавніших культурних рослин Азії та Європи. Згідно давньоримським свідченнями, в 1 столітті нашої ери льон розводили галли (кельтське населення сучасної Франції) і германці: у цих племен лляний одяг вважався привілеєм знаті, скандинавські міфи називають льон «дорогоцінним».

Лляні тканини були на муміях єгипетських фараонів, в лляний одяг одягалися єгипетські жерці, римські патриції. У 7 столітті до нашої ери на цій тканині була написана «Льняна книга» давніх етрусків. Ткацтво оспівував Гомер.

На Русі льон вперше згадується із IX століття. Літописи розповідають нам про виготовлення слов’янами тканин з льону, а східні автори того ж періоду  описують слов’ян вдягненими в лляний одяг. У цей час лляні тканини настільки широко поширенні на Русі, що великий князь Ярослав у свій церковний статут (1050-51 рр.) Вніс навіть особливий параграф про кару  за крадіжку льону й лляного одягу.

Лляні тканини – одні з небагатьох видів тканин, що ще виробляються повністю з натуральної сировини. Споживчі властивості лляних тканин й виробів з них справді унікальні – натуральність і екологічність поєднуються з високою теплопровідністю, повітропроникністю, гігроскопічністю. Лляні тканини мають навіть лікувальні властивості. Поряд з цим вони мають високу зносостійкість і міцністю, що вельми важливо для окремих видів тканин, особливо технічного призначення.

Унікальність льону така, що з нього однаково можна робити і найтонше батистове полотно, і міцну парусину для брезенту, пожежні рукави і навіть канати.

Довгий час віра в незвичайну силу лляних матерій була заснована лише на інтуїції і спостереженнях, тільки після Другої світової війни почалися наукові дослідження, які, втім, підтвердили правоту народної мудрості: “Льон – від хвороб сильний”.

У 1962 р, вчені під керівництвом доктора Ю. В. Вадковського провели випробування одягу різного складу в різних кліматичних зонах. Було встановлено, що лляні тканини за багатьма параметрами не мають собі рівних.

Льон володіє найціннішими, справді унікальними гігієнічними властивостями, наприклад, високою повітропроникністю і здатністю відводити тепло і вологу. Льон хороший для жителів як південних, так і північних районів. У спекотну погоду у людини в одязі з льону температура у шкіри на 3-4 градуси нижче, ніж в одязі з бавовняних або шовкових тканин (не кажучи вже про синтетику).

Унікальні властивості лляних тканин: гладкість, помірна жорсткість, здатність поглинати крапельну вологу з дотичної з ним поверхні, мінімальна електризуємість, мала прилипаємість створюють у людини приємні відчуття при дотику шкіри з лляною тканиною. Достатня воздухонепроникність, гігроскопічність і вологоємкість забезпечують швидке видалення тепла і вологи з тіла людини.

Доведено вченими, що використання одягу з льону попереджає цілий ряд захворювань, бо льон володіє досить рідкісними бактеріологічними властивостями – ні грибок , ні бактерії  на ньому не уживаються. Ця абсолютно чиста екологічна тканина є природним антисептиком. Льон вбиває інфекції, мікроби, пригнічує шкідливу мікрофлору, рани під лляними пов’язками заживають швидше. В льоні знаходиться кремнезем, що стримує розвиток бактерій.

Зараз льон – безцінний і єдиний рослинний матеріал, який використовують при накладенні внутрішніх швів в хірургії: не відторгаючи, його приймає наш організм і поступово повністю розсмоктує.

Нещодавно вчені провели досить  цікавий експеримент. Шляхом досліджень встановлено, що саме сон на лляних простирадлах сприяє збільшенню вмісту в крові імуноглобуліну А, який сприяє відновленню імунної  системи. В підсумку  людина відчуває себе бадьоріше й здоровіше. Ні синтетика, ні навіть бавовна не дають такого ефекту.

Вченими доведено, що кожна річ, кожен матеріал має свою енергетику. Льон, мабуть, володіє найсильнішою енергетикою з усіх матеріалів. Він пробуджує в людині почуття спокійної зосередженості, глибокодумність і розміреність. Психотерапевти переконані, що лляні волокна оберігають людину від депресій, неврозів, психічних розладів. Тому льон актуальний саме зараз, у часи постійних стресів.

До речі, лляна пряжа – прекрасний фільтруючий матеріал, який рятує не тільки від хімічно агресивного середовища, шумів, пилу, радіації, але і від душевних подразників. Волокно подібно до губки вбирає в себе весь негатив, який оточує нас в умовах великого міста, не даючи йому можливості дістатися до людини. Саме тому в індустріальних країнах з високим рівнем враження нервової системи так цінується льон. Купуючи річ з цього матеріалу, людина набуває не тільки якісний одяг, а й своєрідний щит від зовнішніх подразників. Людям шкідливих професій лікарі всього світу настійно рекомендують носити саме лляний одяг, прикрашати свій будинок лляними простирадлами, скатертинами.

Споживчі властивості льону настільки високі, що порівняння з іншими натуральними волокнами завжди тільки на його користь. Лляні тканини краще, ніж бавовняні, вбирають вологу і швидше висихають. Льон є хорошим провідником тепла і містить дуже високоорганізовану целюлозу, яка забезпечує високу міцність (розривні навантаження лляних тканин в 2 рази більше бавовняних), стійкість до стирання (цей показник в 3,5 рази вище, ніж у бавовняних тканин), стійкість до кислотного гідролізу і теплостійкість. Лляне полотно менше забруднюється, його потрібно рідше прати, що підвищує його термін служби. У процесі носіння і прань, на відміну від бавовняного полотна, воно не жовтіє, а зберігає свіжість і білизну.

http://3varta.com.ua/unkalnst-ljonu